Chód sportowy Żory


Chód sportowy Żory - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Chód sportowy to jedna z konkurencji lekkoatletycznych, w których zawodnik pokonuje określony dystans z zachowaniem stałego kontaktu z ziemią. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi chodu sportowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Żorach.

Brak klubów w Żorach Dodaj

Chód sportowy w pobliżu Żor

W pobliżu znajduje się 1 klub związany z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub LKS Podkowa, który znajduje się w odległości 91,8 km od Żor.


Chód sportowy to dyscyplina lekkoatletyczna, polegająca na pokonywaniu wyznaczonej trasy chodem. 👣

Historia chodu sportowego ⏳

Chód sportowy zyskał na popularności w XIX wieku w Wielkiej Brytanii, gdzie stał się elementem rywalizacji sportowej. W 1908 roku trafił do programu igrzysk olimpijskich i zyskał międzynarodowe uznanie. W tej dyscyplinie lekkoatletycznej zawodnicy nie mogą biec

Podstawowe zasady chodu sportowego 📚

  • Kontakt z podłożem: Przynajmniej jedna noga musi być w kontakcie z podłożem przez cały czas.
  • Wyprostowane nogi: Noga, która jest przenoszona w przód, musi być wyprostowana od pierwszego kontaktu z podłożem aż do uzyskania pozycji pionowej.
  • Ruchy ramion: Ruchy ramion muszą być zgodne z krokami i pomagać w utrzymaniu równowagi.
  • Ostrzeżenia i dyskwalifikacje: Zawodnik otrzymuje ostrzeżenia za złamanie zasad. Po trzech ostrzeżeniach następuje dyskwalifikacja.

chodzie sportowym niezwykle istotne są precyzyjne ruchy nóg i ramion, rytm oraz koordynacja. Wszystkie te elementy sprawiają, że jest to niezwykle wymagająca dyscyplina lekkoatletyczna.