Lotniarstwo Piekary Śląskie


Lotniarstwo Piekary Śląskie - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Lotniarstwo to wyjątkowa dyscyplina sportów powietrznych, w której latanie odbywa się przy zastosowaniu statku powietrznego bez napędu - lotni. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych zajęcia lotniarstwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Piekarach Śląskich.

Brak klubów w Piekarach Śląskich Dodaj

Lotniarstwo w pobliżu Piekar Śląskich

W pobliżu znajduje się 1 klub związany z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Aeroklub Gliwicki, który znajduje się w odległości 20,2 km od Piekar Śląskich.


Lotniarstwo, dyscyplina sportu ekstremalnego i forma rekreacji. Sport ten polega na locie z użyciem lotni zbudowanej ze sztywnej aluminiowej ramy i trójkątnego płata nośnego z płótna żaglowego.

Historia lotniarstwa ⌛

Historia lotniarstwa sięga początków XX wieku, kiedy  niemiecki konstruktor Otto Lilienthal  eksplorował podstawy lotu swobodnego i spopularyzował ten sport. W latach 60. i 70. XX wieku rozwój technologii sprawił, że lotniarstwo ewoluowało w pełnoprawną dyscyplinę sportową i stało się znane na całym świecie. Współczesne lotniarstwo umożliwia rywalizację lotniarzy Organizuje się zawody lotniarskie, takie jak mistrzostwa świata, w których startują najlepsi piloci. 

Podstawowe zasady lotniarstwa 📚

  • Wyposażenie: uprawianie lotniarstwa wymaga odpowiedniej lotni, kasku, uprzęży i akcesoriów bezpieczeństwa.
  • Szkolenie: Każdy pilot lotni musi przejść odpowiednie szkolenie i zdobyć licencję.
  • Pogoda: Lotniarstwo wymaga stałego monitorowania warunków atmosferycznych.
  • Technika lotu: Pilot kontroluje lotnię poprzez zmianę położenia ciała, wpływając na kierunek i prędkość lotu.

Aktualny rekord długości lotu na lotni wynosi ponad 700 km. Lotniarstwo to nie tylko sport, ale także niezwykła podróż w przestworza, oferująca wolność i niesamowite widoki, niedostępne z żadnego innego miejsca.