Wyścigi samochodowe Zielona Góra


Wyścigi samochodowe Zielona Góra - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Wyścigi samochodowe to dziedzina sportu motorowego, w której zawody odbywają się wyłącznie na zamkniętych placach, drogach i torach, a kierowcy posługują się z góry określonymi typami pojazdów (nie muszą być one dopuszczone do ruchu drogowego). Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych oferujących treningi jazdy sportowej na torach wyścigowych w Zielonej Górze.

Brak klubów w Zielonej Górze Dodaj

Wyścigi samochodowe w pobliżu Zielonej Góry

W pobliżu znajduje się 1 klub związany z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Automobilklub Leszczyński, który znajduje się w odległości 75,1 km od Zielonej Góry.


Pierwszy oficjalny wyścig samochodowy odbył się 22 lipca 1894 roku na drogach między miastami Paryż i Rouen (126 km). Wyścigi samochodowe rozgrywają się na specjalnych trasach zamkniętych lub na specjalnych torach — w zależności od serii wyścigowych i rodzaju zawodów. Wyścigi samochodowe dzieli się na wyścigi torowe, równoległe oraz górskie. Wyścigi odbywają się również w różnych kategoriach — zarówno turystycznych, jak i sportowych, a także w tak zwanych formułach wyścigowych. W wyścigach samochodowych udział biorą określonego typu samochody wyścigowe.