Futbol stołowy Wieliczka


Futbol stołowy Wieliczka - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Futbol stołowy to dwu- lub czteroosobowa gra imitującej rzeczywisty mecz piłki nożnej. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych oferujących treningi futbolu stołowego w Wieliczce.

Brak klubów w Wieliczce Dodaj

Futbol stołowy w pobliżu Wieliczki

W pobliżu znajdują się 2 kluby związane z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub TFC HUB Centrum Sportu i Integracji, który znajduje się w odległości 10,4 km od Wieliczki.


Futbol stołowy czyli piłkarzyki to gra pełna emocji, która dostarcza mnóstwo rozrywki.

Początki piłkarzyków ⚽🌟

Historia piłkarzyków, nazywanych też futbolem stołowym, sięga końca XIX wieku, to właśnie wtedy narodziła się idea tej fascynującej gry. Pierwsze stoły do piłkarzyków były skromne, ale przyciągały pasjonatów, którzy cieszyli się rozgrywkami na małym stole.

W miarę upływu lat piłkarzyki zdobyły serca ludzi na całym świecie. Stoły do piłkarzyków stały się stałym elementem wielu domów, klubów sportowych i centrów rozrywki. W 1926 roku powstała Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego (ITTF), która nadzoruje rozgrywki i turnieje na arenie międzynarodowej.

Choć piłkarzyki są często kojarzone z grą rekreacyjną, to jest ona również profesjonalną dyscypliną sportową. Zawodnicy na najwyższym poziomie rywalizują w prestiżowych turniejach i mistrzostwach, zdobywając tytuły mistrza świata olimpijskie medale.

Podstawowe zasady gry w piłkarzyki ⚽

  • Stół i piłka - Gra toczy się na specjalnym stole, który przypomina boisko piłki nożnej w miniaturze. Każda drużyna kontroluje małe figurki, umocowane na drążkach, aby odbijać piłkę w celu zdobycia punktów.
  • Cel gry - Głównym celem gry jest zdobycie określonej liczby punktów przez odbicie piłki do bramki przeciwnika. Rozgrywka toczy się do osiągnięcia wymaganej liczby punktów.
  • Technika i taktyka - Piłkarzyki wymagają refleksu, doskonałej techniki i zręczności. Gracze opracowują różnorodne strategie i taktyki, aby pokonać przeciwnika.

Piłkarzyki to gra, która łączy w sobie elementy sportu rozrywki, a także sprzyja integracji rywalizacji. Niezależnie od poziomu umiejętności, każdy może spróbować swoich sił w tej pasjonującej dyscyplinie. 🏅⚽