Parkour Pabianice


Parkour Pabianice - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Parkour to jedna z form aktywności fizycznej, której celem jest pokonanie przeszkód przy użyciu różnych technik, jednak w najszybszy i najprostszy sposób. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi parkour dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Pabianicach.

Brak klubów w Pabianicach Dodaj

Parkour w pobliżu Pabianic

W pobliżu znajduje się 1 klub związany z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Uliczny Klub Sportowy Street Games Grodzisk Mazowiecki, który znajduje się w odległości 93,4 km od Pabianic.


Parkour z języka francuskiego oznacza sztukę przemieszczenia się i początkowo związany był z biegami przez naturalne przeszkody, po lasach lub górach. Za twórcę parkoura uznaje się Davida Belle’a. Mężczyzna, który uprawia parkour, nazywany jest traceur, z kolei kobieta to traceuse. Uznane przez zawodników uprawiających parkour techniki tej aktywności obejmują: safety, speed, lazy, dash, cat leap, roll oraz balans. W 2014 powstała Polska Federacja Parkour i Freerun (w skrócie PFPF), która jest odpowiedzialna za szerzenie popularności tego sportu.