Balet Żory


Balet Żory - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Balet to technika tańca nazywana także tańcem klasycznym, którą stosują tancerze w spektaklach odbywających się na scenie. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych zajęcia z baletu dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Żorach.

Brak klubów w Żorach Dodaj

Balet w pobliżu Żor

W pobliżu znajdują się 2 kluby związane z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Nova Szkoła Tańca, który znajduje się w odległości 33,3 km od Żor.


Balet to sztuka taneczna, w której tancerze wykorzystują technikę nazywaną tańcem klasycznym. Balet wymaga od tancerza poświęcenia, nienagannej techniki i gracji. 🩰

Historia baletu ⌛

Balet ma swoje korzenie w renesansowych widowiskach popularnych na dworach włoskich, skąd dotarł do Francji i całej Europy. Od XVI wieku, przez wpływ takich postaci jak Król Ludwik XIV, balet ewoluował z prostych tańców dworskich do wyrafinowanej formy artystycznej, jaką znamy dziś. W XIX wieku do baletu klasycznego wprowadzone zostały stałe schematy i figury. W tym okresie taniec ten osiągnął szczyt popularności.

Podstawowe zasady baletu 📚

  • Pozycje stóp: Istnieje pięć podstawowych pozycji stóp w balecie, a każda wymaga precyzyjnego ustawienia. Tancerze używają specjalnego obuwia, czyli pointów. 
  • Barre: Ćwiczenia przy drążku, które są podstawą formą treningu technik baletowych.
  • Skoki i obroty: Charakterystyczne dla baletu są wysokie skoki i obroty wymagające dynamiki, kontroli oraz technicznego przygotowania.
  • Ekspresja: Choć technika jest fundamentem tańca, balet jest także formą wyrazu artystycznego. 

Balet łączy sztukę z atletyką i wymaga od tancerzy zarówno bardzo dużej sprawności fizycznej, jak i zdolności artystycznych🎭