Biathlon Żory


Biathlon Żory - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Biathlon to sport zimowy, który polega na łączeniu ze sobą biegów narciarskich z umiejętnościami strzelania. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi biathlonu dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Żorach.

Brak klubów w Żorach Dodaj

Biathlon w pobliżu Żor

W pobliżu znajdują się 3 kluby związane z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Klub Sportowy Ski Team Wodzisław Śląski, który znajduje się w odległości 18,5 km od Żor.


Biathlon, czyli dwubój zimowy, łączy strzelectwo z biegami narciarskimi. Wymaga od zawodników wszechstronności. To zimowa dyscyplina olimpijska, bardzo popularna w krajach skandynawskich. 🎯🎿

Historia biathlonu ⌛

Początki biathlonu wiążą się ze Skandynawskimi działaniami militarnymi gdzie umiejętność szybkiego poruszania się na nartach i celne strzelanie były niezwykle pożądane. Jako sport, biathlon zyskał na popularności w XX wieku i został włączony do programu Igrzysk Olimpijskich w 1960 roku

Podstawowe zasady biathlonu 📚

  • Strzelectwo: Zawodnicy poruszają się na nartach biegowych i strzelają w wyznaczonych miejscach w pozycji leżącej lub stojącej, gdzie każdy nietrafiony strzał skutkuje karą czasową lub rundą karną. Cele oddalone są od zawodnika o 50 m.
  • Biegi: W biegu dozwolone są wszystkie style narciarskie
  • Sprzęt: Zawodnicy wyposażeni są w specjalistyczne karabiny, które są dostosowane do potrzeb biathlonu.
  • Konkurencje: Wyróżnia się 7 konkurencji: indywidualna, sprint, wyścig, start zbiorowy, sztafeta, sztafeta mieszana i sztafeta pojedyncza mieszana.

Biathlon to sport, który wymaga nie tylko wytrzymałości fizycznej, ale także doskonałej koncentracji i koordynacji. W zawodach liczy się każdy strzał i każda sekunda, a sukces zależy nie tylko od wydolności organizmu, a również umiejętności celnego strzelania.