Hokej na lodzie Kwidzyn


Hokej na lodzie Kwidzyn - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Hokej na lodzie to gra zespołowa na lodowisku, w której zawodnicy jeżdżą na łyżwach.  Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi hokeja na lodzie dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Kwidzynie.

Brak klubów w Kwidzynie Dodaj

Hokej na lodzie w pobliżu Kwidzyna

W pobliżu znajduje się 5 klubów związanych z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Towarzystwo Hokejowe TH Gryf Gardeja, który znajduje się w odległości 12,4 km od Kwidzyna.


Hokej na lodzie to gra zespołowa rozgrywana na lodzie. W tej dyscyplinie zawodnicy muszą wykazywać się niezwykłą szybkością na łyżwach, precyzją w prowadzeniu krążka i umiejętnością szybkiej zmiany kierunku. 🏒❄️

Historia hokeja na lodzie

Historia hokeja na lodzie rozpoczyna się już w XIX wieku, kiedy to brytyjscy żołnierze grali w podobne gry na zamarzniętych jeziorach Kanady. Z czasem proste zabawy ewoluowały i finalnie uformował się światowej klasy sport. Pierwsze oficjalne zasady hokeja na lodzie zostały spisane w Montrealu w 1875 roku. Od 1924 roku hokej jest w programie zimowych igrzysk olimpijskich.

Podstawowe zasady hokeja na lodzie

  • Mecz: Składa się z trzech części (tercji) i jest rozgrywany przez dwie drużyny.
  • Cel rozgrywki: Celem jest zdobycie jak największej liczby goli, strzelając gumowym krążkiem do bramki przeciwnika za pomocą kija hokejowego.
  • Ograniczenia: Gracze nie mogą wysoko podnosić kijów ani celowo przewracać przeciwników.
  • Overtime: W przypadku remisu, wynik meczu może zostać rozstrzygnięty przez dogrywkę lub zakończyć się serią rzutów karnych.
  • Sprzęt: Na profesjonalny sprzęt składają się między innymi odpowiednie ubranie z ochraniaczami, kaski, łyżwy (tzw. hokejówki) i wytrzymałe kije.

Hokej na lodzie to jedna z najpopularniejszych zimowych dyscyplin sportowych. Pozytywnie wpływa na wydolność organizmu i koordynację, a dodatkowo sprzyja budowaniu relacji w zespole. W Kanadzie hokej na lodzie cieszy się bardzo dużą popularnością i jest uznawany za oficjalny sport narodowy. 🏒🥅