Brydż sportowy Kwidzyn


Brydż sportowy Kwidzyn - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Brydż sportowy to logiczna gra karciana, która składa się z dwóch części: licytacji i rozgrywki, rozgrywana przez dwie drużyny po dwóch zawodników każda. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi brydża sportowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Kwidzynie.

Brak klubów w Kwidzynie Dodaj

Brydż sportowy w pobliżu Kwidzyna

W pobliżu znajduje się 1 klub związany z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Gdańskie Towarzystwo Brydżowe w Gdańsku, który znajduje się w odległości 76,1 km od Kwidzyna.


Brydż sportowy to strategiczna gra karciana. Jest to dyscyplina, w której gracze konkurują w parach, dążąc do zdobycia punktów poprzez skuteczne licytowanie i rozgrywanie lew (bitek). 🃏

Historia brydża sportowego ⌛

Brydż wywodzi się z angielskiej gry zwanej whist, popularnej w XVIII wieku. Jego nowoczesna forma z licytacją pojawiła się na początku XX wieku. Brydż sportowy zyskał ogromną popularność w latach 30. XX wieku, stając się lubianą grą towarzyską jak i profesjonalną rozgrywką na meczach i turniejach.

Podstawowe zasady brydża📚

  • Zespoły: W brydżu grają cztery osoby, tworzące dwie pary.
  • Licytacja: Na początku każdego rozdania odbywa się licytacja, podczas której gracze deklarują liczbę lew, które zamierzają wygrać.
  • Rozgrywanie lew: Po licytacji rozpoczyna się rozgrywanie lew. Gracz, który wygrał licytację, staje się rozgrywającym.
  • Punktacja: Punkty przyznawane są za każdą wygraną lewę powyżej szóstki oraz za spełnienie kontraktu ustalonego w licytacji.

W brydżu sportowym kluczowa jest umiejętność analizy posiadanych kart komunikacja z partnerem oraz przewidywanie ruchów przeciwników. Gracze muszą wykazać się zarówno doskonałą pamięcią, jak i zdolnością do szybkiego podejmowania decyzji. 🧠