Trójskok Żory


Trójskok Żory - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Trójskok to jedna z dyscyplin sportowych, w której zawodnicy muszą wykonać następujące po sobie trzy skoki i wylądować jak najdalej piaszczystej skoczni. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi trójskoku dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Żorach.

Brak klubów w Żorach Dodaj

Trójskok w pobliżu Żor

W pobliżu znajdują się 2 kluby związane z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Miejski Klub Sportowy Iskra, który znajduje się w odległości 19,5 km od Żor.


Trójskok to jedna z technicznych dyscyplin lekkoatletycznych. To sport, w którym zawodnik wykonuje 3 następujące po sobie skoki.

Historia trójskoku 📜

Trójskok jest jedną z najstarszych form rywalizacji lekkoatletycznej, znaną już w starożytnej Grecji. Z biegiem lat ewoluował i zyskał status jednej z podstawowych konkurencji Igrzysk Olimpijskich. Dyscyplina ta była pierwotnie znana jako "hop, skip and jump" i do dzisiaj cieszy się niezmienną popularnością na różnych poziomach rywalizacji.

Podstawowe zasady trójskoku 📚

  • Sekwencja skoków: Trójskok składa się z sekwencji 3 skoków - dwa pierwsze odbywają się na bieżni, a ostatni z nich musi być zakończony na piaszczystej powierzchni obunóż.
  • Krąg startowy: Zawodnik zaczyna od rozbiegu, po czym opuszcza krąg startowy i rozpoczyna sekwencję skoków.
  • Mierzenie: Odległość jest mierzona od krawędzi pola startowego do miejsca, gdzie zawodnik ląduje po trzecim skoku.
  • Prawidłowy skok: Cała sekwencja musi zostać wykonana bez przekroczenia linii startowej i wylądowania poza piaskownicą.

W trójskoku kluczowe są precyzyjna technika i rytm. Treningi zawierają zarówno elementy biegu, skoku, jak i ćwiczenia na poprawę koordynacji.