Cross Training Świnoujście


Cross training Świnoujście dla dzieci i dorosłych - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Cross training to program treningu siłowego i kondycyjnego, którego zadaniem jest poprawa kondycji, zwiększenie siły mięśni i ich ruchu oraz wzrost masy mięśniowej. Poniżej prezentujemy jedno miejsce, w którym prowadzone są treningi cross training dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Świnoujściu

Filtry:

Świnoujście


Cross training, łączy elementy fitnessu, gimnastyki, podnoszenia ciężarów i treningu kondycyjnego. Jest to trening siłowy, który poprawia wydolność organizmu i zwiększa siłę mięśni. 💪🏋️‍♂️

Historia cross trainingu ⌛

Początki cross trainingu wiążą się z potrzebą zaspokojenia przez człowieka podstawowej potrzeby ruchu. Trening crossowy połączył odmienne dyscypliny takie jak lekkoatletyka czy kalistenika. Jego popularność gwałtownie wzrosła gdy w 2001 roku Greg Glassman stworzył specjalny program ćwiczeń do trenowania kalifornijskiej policji na podstawie cross trainingu czyli CrossFit. Z czasem trening CrossFit był wykorzystywany również przez straż pożarną i wojsko. CrossFit bardzo szybko stał się ulubioną aktywnością entuzjastów fitnessu na całym świecie. 

Podstawowe zasady cross trainingu 📒

  • Treningi: Składają się z różnych kombinacji ćwiczeń gimnastycznych, podnoszenia ciężarów i ćwiczeń aerobowych.
  • WOD (Workout of the Day): Codziennie zmieniający się zestaw ćwiczeń, który jest dostosowywany do poziomu umiejętności uczestników.
  • Intensywność: Ćwiczenia wykonywane są na wysokim poziomie intensywności bez przerw.
  • Wszechstronność: Treningi są projektowane tak, aby rozwijać różne aspekty sprawności: wydolność krążeniową i oddechową, siłę, wytrzymałość, szybkość, gibkość, precyzję, zwinność i równowagę.

Cross training jest sportem, który promuje zdrowy styl życia, zdrową konkurencję i wspiera ludzi w ich drodze do lepszej formy, bez względu na ich wiek czy poziom zaawansowania.