High heels Żory


High heels Żory - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

High heels to rodzaj tańca, łączący takie style, jak dancehall, voguing oraz sexy dance, który wykonywany jest w butach na obcasach. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych zajęcia high-heels dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Żorach.

Brak klubów w Żorach Dodaj

High heels w pobliżu Żor

W pobliżu znajdują się 3 kluby związane z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Nova Szkoła Tańca, który znajduje się w odległości 33,3 km od Żor.


High heels, czyli wysokie obcasy, to określenie stylu tańca wykonywanego w butach na obcasach. Jest to sport, który wymaga zarówno gracji, jak i wytrzymałości fizycznej. 👠

Historia high heels ⌛

Taniec na obcasach zyskał popularność w XXI wieku jako forma wyrazu dająca możliwość wyrażenia własnego stylu i podkreślenia indywidualności tancerza. Taniec high heels szybko przekształcił się w pełnoprawną dyscyplinę sportową i połączył elementy hip-hopu, jazzu, a nawet fitnessu.

Podstawowe zasady high heels 📚

  • Obuwie: Standardem jest obcas o wysokości minimum 7 cm, który sięga za kostkę. Jednak naukę tańca rozpoczyna się często boso.
  • Postawa: Taniec promuje właściwą postawy ciała, wymaga od tancerzy zaangażowania mięśni całego ciała w celu utrzymania poprawnej pozycji. 
  • Kondycja: High heels wymaga dobrej kondycji i wydolności fizycznej
  • Choreografia: Kroki powinny być płynne i dopasowane do rytmu muzyki.
  • Ekspresja: Taniec jest formą wyrazu artystycznego i podkreśla osobowość tancerza.

Tancerze high heels demonstrują zdolność do ekspresji poprzez taniec.