Brazylijskie jiu-jitsu


BJJ dla dzieci i dorosłych - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Brazylijskie jiu-jitsu to dyscyplina sportowa, która wywodzi się z judo, zapasów i ju-jitsu, charakteryzuje się walką w parterze. Prezentujemy katalog 51 miejsc i klubów sportowych, w których prowadzone są treningi BJJ dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najstarszy z klubów powstał w 2001 roku.

Miasta: Zielona Góra (3), Kielce (2), Łódź (1), Poznań (1), Szczecin (1), Lublin (1)więcej », Katowice (1), Radom (1), Toruń (1), Gliwice (1)inne miasta »


Historia BJJ 🥋

Brazylijskie jiu-jitsu (BJJ) wywodzi się z japońskiego ju-jitsu i judo. Trafiło do Brazylii w początkach XX wieku, gdzie zostało dostosowane do lokalnych potrzeb. Brazylijska rodzina zawodników Gracie Family jest powszechnie uznawana za pionierów tej sztuki walki w Ameryce Południowej.
Z biegiem czasu, BJJ zyskało ogromną popularność, zwłaszcza w kontekście sportów mieszanych (MMA).

Technika i styl BJJ 🛠️

BJJ jest unikatowe ze względu na nacisk na walkę w parterze. Inne sztuki walki często koncentrują się na uderzeniach i kopnięciach, ale BJJ polega na kontrolowaniu przeciwnika za pomocą dźwigni i duszeń. Technika i taktyka są tutaj kluczowe - nawet mniejszy i słabszy zawodnik może pokonać większego przeciwnika. Efektywność BJJ została udowodniona w wielu turniejach MMA, gdzie zawodnicy specjalizujący się w tej sztuce walki wiodą prym. Ponadto BJJ sprawdza się nie tylko na ringu, ale także jako element skutecznej samoobrony.

Co ciekawe, BJJ ma własny system kolorów pasów (biały, niebieski, fioletowy, brązowy i czarny), które odzwierciedlają poziom zaawansowania zawodnika.

Brazylijskie jiu-jitsu to fascynująca i rozwijająca dyscyplina, która wymaga od zawodnika opanowania techniki, taktyki i umiejętności fizycznych. BJJ ma wiele do zaoferowania zarówno dla fanów sportów walki jak i osób poszukujących skutecznej formy samoobrony