Hokej na rolkach Legnica

Hokej na rolkach Legnica - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Hokej na rolkach to zespołowa gra sportowa, będąca wariantem hokeja na lodzie, w której zawodnicy jeżdżą na rolkach po suchej, ograniczonej bandami powierzchni. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi hokeja na rolkach dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Legnicy.

Brak klubów w Legnicy Dodaj

Hokej na rolkach to dynamiczna gra zespołowa, jest odmianą hokeja na lodzie. Znany est również jako hokej in-line. Rozgrywa się go na suchej nawierzchni, która ograniczona jest bandą. 🏒🛼

Historia hokeja na rolkach ⌛

Początki hokeja na rolkach sięgają XIX wieku, kiedy to rolkarze szukali alternatywy dla hokeja na lodzie w cieplejszych miesiącach. Sport ten stopniowo zyskiwał popularność, a w latach 90. XX w. coraz więcej ludzi zaczęło doceniać tę formę aktywności fizycznej jako sposób na utrzymanie kondycji i doskonałą zabawę. W latach 80. XIX wieku zorganizowane zostały pierwsze oficjalne zawody w hokeju na rolkach.

Podstawowe zasady hokeja na rolach 📕

Zasady różnią się w zależności od federacji organizującej rozgrywki. Hokej na rolkach organizuje Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie i Międzynarodowa Federacja Sportów Wrotkarskich. W Polsce nad dyscypliną czuwa Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

• Liczba graczy: Na boisku jednocześnie przebywa pięciu z każdej drużyny, w tym bramkarz.
  • Czas gry: Mecz zwykle składa się z dwóch lub trzech tercji, trwających po 10-15 minut.
  • Punktacja: Zadaniem drużyn jest zdobycie jak największej liczby goli, strzelając krążek do bramki przeciwnika.
  • Sprzęt: Zawodnicy używają łyżworolek oraz kija hokejowego.
  • Przepisy: Podobnie jak w hokeju na lodzie, istnieją przepisy dotyczące fauli, spalonego oraz rzutów karnych.

Hokej na rolkach to sport, który doskonale łączy rozrywkę z aktywnością fizyczną. Jest to świetna okazja do rozwijania koordynacji, zwinności i szybkości.