Unihokej Legnica


Unihokej Legnica - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Unihokej to wyjątkowa gra zespołowa, zbliżona do piłki nożnej, której rozgrywki odbywają się w halach sportowych. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi unihokeja dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Legnicy.

Brak klubów w Legnicy Dodaj

Unihokej w pobliżu Legnicy

W pobliżu znajduje się 1 klub związany z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Uczniowski Klub Sportowy Iskra, który znajduje się w odległości 59,4 km od Legnicy.


Unihokej, znany też jako floorball, to szybka i pełna akcji gra drużynowa. Jego zasady są podobne do zasad obowiązujących w hokeju na trawie lub lodzie. Dyscyplina ta dzięki swojej dostępności i prostocie zasad przyciąga wiele osób w każdym wieku oraz o różnym stopniu zaawansowania. 🏑

Historia unihokeja ⌛

Unihokej powstał w latach 50. XX. w Stanach Zjednoczonych. Kiedy unihokej dotarł do Europy był popularny w Szwecji i Finlandii, jednak bardzo szybko rozprzestrzenił się na pozostałe kraje jako sport szkolny, a następnie jako dyscyplina zawodowa. W 1986 roku powstała Międzynarodowa Federacja Unihokeja (IFF), a pierwsze mecze w Polsce rozgrywano w 1992 roku.

Podstawowe zasady unihokeja 📚

  • Drużyny: Na boisku znajduje się 3-5 graczy plus bramkarz.
  • Kij i piłka: Gracze używają lekkich plastikowych kijów i małej piłki z otworami.
  • Gra bezkontaktowa: Unihokej charakteryzuje się niską ilością kontaktu fizycznego - przepychanki są zabronione.
  • Szybkość i technika: Liczy się zręczność, szybkość i umiejętność gry zespołowej.
  • Mecz: Na rozgrywkę składają się 3 tercje po 20 minut. 
  • Cel: Zdobycie większej liczby goli niż przeciwnik.

Unihokej może być uprawiany na różnych poziomach zaawansowania przez osoby w każdym wieku. Międzynarodowe turnieje jak Mistrzostwa Świata w Unihokeju podnoszą prestiż tej dyscypliny, promując ducha zdrowej rywalizacji i sportowego entuzjazmu.