Trójbój siłowy Piekary Śląskie


Trójbój siłowy Piekary Śląskie - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Trójbój siłowy to sport siłowy, w którym kobiety i mężczyźni rywalizują w 3 konkurencjach siłowych. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi trójboju siłowego dla młodzieży i dorosłych w Piekarach Śląskich.

Brak klubów w Piekarach Śląskich Dodaj

Trójbój siłowy w pobliżu Piekar Śląskich

W pobliżu znajdują się 2 kluby związane z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub AZS Katowice, który znajduje się w odległości 15,1 km od Piekar Śląskich.


Trójbój siłowy to jedna z siłowych dyscyplin sportowych. Jest to sport, w którym zawodnicy rywalizują w trzech podstawowych ćwiczeniach siłowych: przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi leżąc i martwy ciąg.

Historia trójboju siłowego ⌛

Historia trójboju siłowego wiąże się z początkami podnoszenia ciężarów i kulturystyki. Z czasem ewoluowała, stając się niezależnym sportem, skoncentrowanym na trzech ćwiczeniach. Dyscyplina ta zyskała na popularności w drugiej połowie XX wieku, kiedy to zaczęto organizować profesjonalne zawody i mistrzostwa. Trójbój siłowy nie jest dyscypliną olimpijską.

Zasady trójboju siłowego 📚

Trójbój siłowy skupia się na trzech podstawowych ćwiczeniach:

  • Przysiad ze sztangą: Zawodnicy wykonują przysiad, trzymając sztangę na barkach. Oceniana jest tu technika oraz umiejętność przeniesienia ciężaru w górę.
  • Wyciskanie sztangi leżąc: Ćwiczenie to polega na uniesienie sztangi z klatki piersiowej w pozycji leżącej i utrzymanie jej przez określony czas w górze
  • Martwy ciąg: Zawodnicy podnoszą sztangę z ziemi do pełnego wyprostowania ciała i utrzymują ją na wysokości bioder, a następnie odkładają ją na podłogę.

Trójbój siłowy wymaga od zawodników niezwykłej siły fizycznej, techniki i strategii.🏋️‍♂️🏆